osoba trzymająca w jednej ręce - drukarkę, a w drugiej - kopiarkę

W biurze urządzenie do drukowania jest niemal tak samo istotnym sprzętem, jak komputer, czy klimatyzacja. To dzięki niemu jesteśmy w stanie sporządzić fizyczne wersje cyfrowych dokumentów.  Decydując się na zakup urządzenia do biura, bierzemy pod uwagę przede wszystkim cenę sprzętu i jego przeznaczenie. Drukarki są zazwyczaj tańsze niż kserokopiarki, ale te drugie posiadają znacznie więcej funkcji. Co będzie lepsze dla Twojego biura?

Jakie są różnice między drukarką a kopiarką?

Podstawową różnicą między drukarką a kopiarką jest zakres funkcji. Nowoczesne kserokopiarki mogą wykonywać szereg dodatkowych czynności ułatwiających obieg dokumentów w firmie. Jeszcze 10 lat temu urządzenia te posiadały jedynie możliwość kopiowania dokumentów. Dzisiejsze kserokopiarki nie bez powodu nazywamy urządzeniami wielofunkcyjnymi.

Dodatkowe funkcje innowacyjnych kserokopiarek:

  • obsługa różnych wymiarów papieru;
  • duża pojemność arkuszy w zasobniku;
  • krótki czas wydruku;
  • możliwość drukowania zarówno z komputerów, jak i nośników danych;
  • pomniejszanie i powiększanie kopii;
  • kopiowanie ciągłe nawet do 1000 sztuk;
  • możliwość skanowania plików do wersji PDF.

Przydatną funkcją kopiarek jest też możliwość skanowania i szybkiego powielania dokumentów. Z tego powodu, większe biura zwykle sięgają po urządzenia wielofunkcyjne. Minusem mogą być ich spore rozmiary. Tutaj z pomocą może przyjść niewielka, przy czym mniej funkcjonalna drukarka.


Drukarka wystarczy dla małego biura

W małym biurze lub firmie jednoosobowej, gdzie nie będzie potrzebne skanowanie, czy masowe kopiowanie dokumentów z powodzeniem wystarczająca będzie drukarka. Jest ona znacznie mniejszych rozmiarów niż standardowa kopiarka, dlatego nie potrzebuje dużo miejsca — niektóre modele można z łatwością zmieścić na biurku. Cena takiego urządzenia także będzie zdecydowanie niższa niż koszt urządzenia wielofunkcyjnego. 

Dokonując wyboru drukarki należy sprawdzić, czy posiada ona wyposażenie dodatkowe takie jak: duplex (druk dwustronny), karta sieciowa, moduł WiFi, dodatkowy podajnik na papier, czy możliwość druku na kopertach. Warto także zwrócić szczególną uwagę na wydajność oraz koszty eksploatacji takiego urządzenia. Właśnie ceny tonerów oraz ich wydajność określają koszty eksploatacji, które są chyba najważniejsze w każdym przedsiębiorstwie. Niewielkich rozmiarów drukarka może być przydatna nie tylko w biurze, ale i w domu, gdzie przyda się zapewne do drukowania pomocy naukowych oraz ważnych dokumentów. 

Tusze i tonery — bez nich nic nie wydrukujemy!

Materiały eksploatacyjne do drukarek i kopiarek są niemal tak samo istotne, jak same urządzenia. Bez nich przecież nic nie wydrukujemy!  Producenci urządzeń drukujących opracowali swoje autorskie systemy. Dlatego też toner do drukarki marki HP nie będzie pasował do drukarki marki Kyocera.

Często też się zdarza, że dany wkład pasuje tylko do kilku urządzeń tego samego producenta. Podczas zakupu materiałów eksploatacyjnych należy zwrócić uwagę na dokładny model urządzenia lub numer/nazwę jego kartridża. Warto zaopatrywać się u sprawdzonych, zaufanych firm z doświadczeniem, które od wielu lat dostarczają swoim Klientom materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących najwyższej jakości.

Biuromax w swojej ofercie posiada zarówno oryginalne produkty od znanych producentów, jak i wydajne zamienniki. W naszym asortymencie można znaleźć także tonery regenerowane, bazujące na oryginalnej “skorupie”. Produkty regenerowane są przyjazne środowisku, posiadają też certyfikaty jakościowe. Warto rozważyć tę opcję przy wyborze materiałów eksploatacyjnych. 

Wybór sprzętu do drukowania powinien przede wszystkim zależeć od jego przeznaczenia. W małym biurze, gdzie masowe kopiowanie raczej nie będzie potrzebne, niewielkich rozmiarów drukarka powinna w zupełności wystarczyć. Z kolei najlepszym rozwiązaniem w przypadku większych firm i biur jest urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu można drukować bezpośrednio z nośnika danych, czy też w zaledwie kilka sekund skopiować gotowe zestawy dokumentów. 

 Suscríbete a nuestro newsletter

Acepto recibir por correo electrónico la información comercial proporcionada por mí en el sentido del art. 10 párrafo 1 de la Ley de 18 de julio de 2002 sobre la prestación de servicios electrónicos por BIUROMAX

es_ESSpanish