Wiadomości

Pobieranie cenników

15.10.2014
Szanowni Państwo, oferujemy naszym Klientom możliwość pobierania cenników w formatach CSV i XML. Mogą Państwo importować ofertę Biuromaxu do swojego systemu sprzedaży.

Jako Biuromax możemy zaoferować wsparcie dotyczące automatyzacji pobierania cenników. Import do systemów sprzedaży Klienta pozostaje po stronie Klienta.
Pliki CVS i XML zawierają takie dane jak:

 * kod towaru (kod Biuromax)

 * nazwę towaru

 * opis towaru

 * kod OEM (oznaczenie producenta)

 * kod EAN (ułatwiające identyfikację towaru podczas przyjęcia magazynowego)

 * cenę klienta (uwzględniane są indywidualnie wynegocjowane ceny)

 * stan magazynu

 * datę następnej dostawy

 * grupę towarową, do której należy towarową

 * wewnętrzny unikalny identyfikator towaru (niezmienny w czasie)

Plik CVS kodowany jest w formacie UTF-16 (Little Endian) ze znakiem BOM (U+FEFF, tj. sekwencją 0xFF, 0xFE), separatorem jest znak tabulacji - tak zakodowany plik poprawie otwiera się w Microsoft Excel.

Plik XML kodowany jest w formacie UTF-8 bez znaku BOM, kodowanie UTF-8 jest zdefiniowane w deklaracji XML (pierwszej linii dokumentu XML).

  

Klient otrzymuje łącze internetowe do plików z przygotowanymi dla niego cennikami.

Łącze jest jednocześnie kluczem dostępu (i stanowi tajemnicę handlową). Pobieranie plików jest łatwe do zautomatyzowania, ponieważ nie jest wymagane dodatkowe uwierzytelnienie wymagające interwencji użytkownika.

Łącze jest niezmienne w czasie, chyba że klient wystąpi o jego zmianę, w obawie, że mogło zostać udostępnione osobom niepowołanym.

Przykładowo, Klient otrzymuje łącze internetowe:

dl01.biuromax.com.pl/cenniki/327142c5d92b9cd1459f0183fb1b84ad/ (to jest przykładowe łącze, żadne cenniki nie są pod nim publikowane)

Otwierając łącze w przeglądarce internetowej znajdzie do pobrania pliki:

 * cennik_PL_PLN.csv

 * cennik_PL_PLN.csv.gz

 * cennik_PL_PLN.xml

 * cennik_PL_PLN.xml.gz

 * opis_kolumn.txt

Pliki z rozszerzeniem .gz są to skompresowane warianty plików bez rozszerzenia .gz. Narzędzie użyte do kompresji to gzip, standardowo dostępny w środowiskach Linux (a Windows odczytywany np. przez 7-zip).

Ze względu na bardzo duży stopień kompresji (~1:10) zalecamy pobieranie plików w postaci skompresowanej, zwłaszcza gdy pobieranie może odbywać się wielokrotnie w ciągu dnia.

Aby otrzymać łącze do swojego cennika prosimy o kontakt ze swoim opiekunem handlowym. Jeżeli nie chcą Państwo występować o dostęp do cennika, a jedynie zapoznać się z przykładowymi plikami, również proszę zgłosić to do swojego opiekuna.

Przykłady, jak łatwo zautomatyzować pobieranie cenników.

Pobranie cennika sprowadza się do jednego polecenia w systemie Windows lub Linux, które należy dodać do cyklicznie uruchamianego skryptu. Państwa Informatyk nie będzie miał z tym problemu.

Przykład polecenia do pobierania cennika w wersji nie skompresowanej (systemy Windows, Linux):

wget dl01.biuromax.com.pl/cenniki/327142c5d92b9cd1459f0183fb1b84ad/cennik_PL_PLN.xml

 - lub -

wget dl01.biuromax.com.pl/cenniki/327142c5d92b9cd1459f0183fb1b84ad/cennik_PL_PLN.cvs

Przykład polecenia do pobierania cennika w wersji skompresowanej i jego dekompresja (tylko system Linux)

wget -O - dl01.biuromax.com.pl/cenniki/327142c5d92b9cd1459f0183fb1b84ad/cennik_PL_PLN.csv | gunzip -c > cennik_PL_PLN.csv

- lub -

wget -O - dl01.biuromax.com.pl/cenniki/327142c5d92b9cd1459f0183fb1b84ad/cennik_PL_PLN.xml | gunzip -c > cennik_PL_PLN.xml


www.biuromax.com.pl używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz na to zgodę. Sprawdź politykę cookies. Zamknij